Beste powerstation van 2026: 5 modellen vergeleken

1. Bluetti Elite 100 V2
8,2/10 ★★★★★Onze voorlopige prijs-functiekeuze voor circa 1 kWh. Met 1800 W continu vermogen, 1024 Wh nominale capaciteit en een zonne-ingang tot 1000 W biedt de Elite 100 V2 veel aansluitmogelijkheden voor de gecontroleerde prijs. De index is geen eigen praktijktest.
- 1024 Wh voor een relatief lage aanschafprijs
- Zonne-ingang tot 1000 W binnen de voorgeschreven spannings- en stroomgrenzen
- USB-C van 100 en 140 W
- Geen aansluitbare uitbreidingsaccu
- ECO-instellingen en koelkastcompatibiliteit vragen aandacht
Het bolaanbod van € 499 vermeldt een campingstoel; het Amazonaanbod betreft de powerstation en kost inclusief € 65,99 bezorgkosten € 564,99. Reken de accessoires niet als gelijkwaardige bundels. De handleiding schrijft voor ECO uit te schakelen bij kleine lasten onder 60 W of kritieke apparaten. Power Lifting tot 2700 W geldt voor bepaalde resistieve lasten en is geen continu vermogen van 2700 W. Ervaringen over koelkastproblemen zijn individueel en betreffen niet aantoonbaar dezelfde Europese firmware.
Welke powerstation past bij jou?
Bluetti Elite 100 V2 staat bovenaan de prijs-functie-index voor kamperen en algemene mobiele stroom. Delta 2 is interessanter als uitbreiding belangrijk is; Anker biedt meer continu vermogen. River 2 Pro en Elite 30 V2 wegen minder. Een lagere index maakt ze niet ongeschikt voor een kleinere stroomvraag.
Vergelijking van de 5 modellen
| Model | Prijs* | Beoordeling |
|---|---|---|
| Bluetti Elite 100 V2 | € 499,00 | 8,2/10 ★★★★★ |
| EcoFlow Delta 2 | € 799,00 | 7,5/10 ★★★★★ |
| Anker SOLIX C1000 Gen 2 | € 599,99 | 7,4/10 ★★★★★ |
| EcoFlow River 2 Pro | € 549,00 | 5,6/10 ★★★★★ |
| Bluetti Elite 30 V2 | € 219,00 | 5,6/10 ★★★★★ |
* Laagste gecontroleerde totaalprijs inclusief bekende bezorgkosten op 3 oktober 2026. Elite 100 V2 bij bol inclusief vermelde campingstoel. Beoordeling is een redactionele prijs-functie-index, geen eigen test of klantgemiddelde.
Hoe hebben we powerstations vergeleken?
Deze aankoopindex weegt nominale capaciteit per euro (35%), continu AC-vermogen (25%), draaggewicht (15%), maximale zonne-ingang (15%) en aansluitbare extra opslag (10%). We gebruiken fabrikantgegevens en gecontroleerde prijzen. Praktijkcapaciteit, geluid, storingskans en veiligheid zijn niet door ons gemeten; reviews staan los van het cijfer.
Berekening en beperkingen
Capaciteit per euro: vanaf 2 Wh/€ =35 punten; vanaf1,5 =28; vanaf1 =21; lager =14. AC-vermogen: vanaf2000W=25; vanaf1800W=23; vanaf800W=15; vanaf600W=12. Gewicht: tot5kg=15; tot8kg=12; tot12kg=9; hoger=6. Zonne-ingang: vanaf1000W=15; vanaf500W=12; vanaf200W=8; lager=4. Bevestigde uitbreidingsaccu=10, anders0. Totaal delen door10; sterren zijn het cijfer gedeeld door2. Deze grenzen en gewichten zijn redactionele keuzes, geen testnorm.
- Bluetti Elite 100 V2: 35 + 23 + 9 + 15 + 0 = 82 punten.
- EcoFlow Delta 2: 21 + 23 + 9 + 12 + 10 = 75 punten.
- Anker SOLIX C1000 Gen 2: 28 + 25 + 9 + 12 + 0 = 74 punten.
- EcoFlow River 2 Pro: 21 + 15 + 12 + 8 + 0 = 56 punten.
- Bluetti Elite 30 V2: 21 + 12 + 15 + 8 + 0 = 56 punten.
De index bevoordeelt allround capaciteit en vermogen. Voor alleen telefoons en verlichting kan een lichte Elite 30 beter passen. Een zonnepanelenlimiet garandeert geen dagopbrengst; de capaciteit op het etiket is niet volledig bruikbaar aan het stopcontact. Uitbreiding kost extra. Er is geen kwaliteitsoordeel over veiligheid of levensduur in dit cijfer.
De overige powerstations

2. EcoFlow Delta 2
7,5/10 ★★★★★Kies Delta 2 vooral als je later meer opslagcapaciteit wilt aansluiten. De 1024 Wh-basis is uitbreidbaar, terwijl de meeste alternatieven in deze selectie dat niet zijn. Bij de gecontroleerde prijs is hij duidelijk duurder dan de Elite 100 V2.
- Uitbreidbaar met passende extra batterij
- 1800 W continu vermogen
- Twee krachtige USB-C-aansluitingen
- Hogere aanschafprijs bij het gecontroleerde aanbod
- Ventilator hoorbaar bij snel laden en zware belasting
De fabrikant noemt 0–80% laden in 50 minuten en 0–100% in 80 minuten. Dit zijn opgegeven tijden, geen eigen metingen. Gidon van The Technology Man beschrijft in zijn oudere UK-test hoorbare ventilatoren en minder geluid bij een lagere AC-laadlimiet. Firmware en stekkeruitvoering kunnen verschillen. De gecontroleerde Amazonaanbieding is nieuw, van EcoFlow Germany GmbH, via het paneel met koopopties; geen refurbished exemplaar of zonnepaneelbundel.

3. Anker SOLIX C1000 Gen 2
7,4/10 ★★★★★De C1000 Gen 2 heeft met 2000 W het hoogste opgegeven continue vermogen van deze vijf. Hij past bij wie vooral krachtig netladen en meer vermogensruimte zoekt. De capaciteit is 1024 Wh; dit is niet de oudere C1000 van 1056 Wh.
- 2000 W continu uitgangsvermogen
- 49 minuten ultrasnel laden volgens fabrikant, via app te activeren
- Zonne-ingang tot 600 W
- Geen uitbreidingsaccu voor deze generatie
- Geen ingebouwde lichtbalk
Anker bevestigt in de eigen vergelijking dat Gen 2 niet uitbreidbaar is. De 49 minuten gelden voor de ultrasnelle laadstand; ze zeggen niets over het geluid in een tent of de laadsnelheid op een beperkt campingstopcontact. De Nederlandstalige fabrikantpagina bevat ook een Amerikaanse 120V-specificatietabel. Die tabel gebruiken we niet als bewijs voor het aantal of type Nederlandse stopcontacten. Bol en Amazon vragen beide € 599,99; de gecontroleerde levering is niet dezelfde.

4. EcoFlow River 2 Pro
5,6/10 ★★★★★De River 2 Pro vormt de middenweg tussen een kleine USB-accu en een zwaardere 1 kWh-powerstation. De 768 Wh-accu en het gewicht van 7,8 kg zijn praktisch voor verplaatsen, maar het continue vermogen van 800 W beperkt de keuze aan keukenapparaten.
- Lichter dan de circa 1 kWh-modellen
- 768 Wh nominale capaciteit
- LFP-accu
- 800 W is te weinig voor veel waterkokers en kookplaten
- Gebruikers noemen ventilatorgeluid en soms een onduidelijke laadindicatie
Voor campinggebruik is het daadwerkelijke wattage van jouw apparaat belangrijker dan een marketinglijst met apparaten. Een koelkast kan bij het starten meer vragen dan op het typeplaatje staat. Bolreviewers en Redditgebruikers waarderen de draagbaarheid, maar er zijn ook losse meldingen over de capaciteitindicatie en 12V-koelkastgebruik. Daaruit volgt geen algemeen defectpercentage. Het gecontroleerde aanbod kost € 549 bij Amazon en € 604 bij bol.

5. Bluetti Elite 30 V2
5,6/10 ★★★★★De Elite 30 V2 is de compacte keuze voor telefoons, laptops en verlichting. Hij weegt 4,3 kg en biedt 288 Wh nominale capaciteit. Die lagere capaciteit is een bewuste beperking: verwacht niet dezelfde gebruiksduur als van de grotere modellen.
- Laag gewicht van 4,3 kg
- USB-C van 100 en 140 W
- Laagste aanschafprijs in deze selectie
- 288 Wh raakt bij grotere belasting snel op
- Power Lifting is geen 1500 W continu uitgangsvermogen
De EU-handleiding noemt 600 W continu. Power Lifting kan bepaalde verwarmingstoestellen met een hoger nominaal wattage ondersteunen, maar maakt van deze accu geen algemene 1500W-voeding. Let bij lage belasting op ECO-uitschakeling. Het Amazonbedrag van € 199 komt met € 42,41 bezorgkosten op € 241,41; bol is met € 219 inclusief verzending goedkoper. De bolreviews zijn deels samengevoegd met Elite 10 en daarom geen zuivere Elite 30-score.
Waar let je op bij het kiezen?
Vermenigvuldig het gemiddelde verbruik in watt met de gewenste gebruiksduur in uren voor de energiebehoefte in Wh. Een constante belasting van 50 W gedurende 8 uur vraagt 400 Wh aan het apparaat. De accucapaciteit moet hoger zijn door omzettingsverlies en eigen verbruik; wij hebben die verliezen niet gemeten.
Controleer vervolgens het continue vermogen, de startpiek, het gewicht en de toegestane spanning en stroom van zonnepanelen. Een koelkast schakelt steeds aan en uit: gebruik een gemeten dagverbruik en controleer afzonderlijk of de compressor start. Alleen de nominale wattwaarde vergelijken is onvoldoende. Controleer de ECO-instellingen bij kleine lasten.
Veilig en verstandig gebruiken
Volg de handleiding van de exacte EU-uitvoering voor gebruik, ventilatie, laden, opslag en temperatuur. Power Lifting en vergelijkbare standen betekenen niet dat het apparaat het genoemde hogere vermogen continu aan iedere belasting kan leveren. Gebruik een omschakelfunctie niet zonder meer als gegarandeerde noodvoeding voor medische apparatuur.
Waarom staat Jackery Explorer 1000 V2 niet in deze selectie?
ADAC rapporteerde in de test van 2025 met firmware 1.0 dat de DC-ingangen niet elektrisch van elkaar gescheiden waren. Bij gelijktijdige aansluiting van zonnepanelen en de auto kon spanning naar het voertuig terugvloeien en schade veroorzaken. Wij hebben geen bevestigde oplossing voor de momenteel aangeboden uitvoering vastgesteld. Daarom nemen wij dit model voorlopig niet op in de aanbevolen vijf en adviseren wij deze combinatie van aansluitingen niet. Dit is een specifiek testresultaat, geen uitspraak dat iedere gebruikssituatie onveilig is.
Wat zeggen de reviewbronnen?
Fabrikantspecificaties zeggen weinig over dagelijks gebruik. Daarom hebben we winkelervaringen, merkservice, gebruikersdiscussies en videobronnen apart onderzocht. Niet iedere bron gaat over dezelfde uitvoering of firmware. Losse ervaringen zijn geen representatieve storingsmeting en zijn niet omgerekend naar onze index.
bol.com
Bij River 2 Pro noemt TomVidee draagbaarheid en geluid bij maximaal laden; Remco1l beschrijft een probleem met de capaciteitindicatie. Bij Elite 100 V2 staan zowel positieve ervaringen met compactheid en kabelvervanging als een melding van een defect geleverd exemplaar en retourproblemen. De Elite 30-reviewgroep bevat ook Elite 10; die reviews tellen niet als zuivere Elite 30-beoordeling. Het gecontroleerde Anker Gen 2-aanbod had geen productreviews. Voor het losse Delta 2-aanbod is hier geen bruikbare exacte reviewgroep vastgesteld.
Trustpilot
Bluetti laat zowel een positieve ervaring met paneelvervanging als een klacht over service bij andere modellen zien. Bij EcoFlow vonden we onder meer een leverings- en terugbetalingsklacht bij Delta 2 Max. Bij Anker gingen gelezen ervaringen onder andere over Eufy-camera’s en promotieaccessoires. Dit is context over merkservice, geen bewezen prestatie of score van de hier geselecteerde powerstations.
Een River 2 Pro-discussie noemt draagbaarheid naast ventilatorgeluid, indicatievragen en 12V-koelkastgebruik. Een Elite 30 V2-gebruiker meldt dat een kleine koelkast niet start; de reacties mengen meerdere modellen en bewijzen geen algemeen EU-probleem. Een C1000 Gen 2-ervaring waardeert snel laden en de app, maar mist een lamp en uitbreidbaarheid. Een Delta 2-discussie beschrijft ventilatorgeluid bij AC-doorvoer. Deze gebruikersclaims zijn niet onafhankelijk gecontroleerd; firmwareverklaringen in reacties zijn geen diagnose.
YouTube
De oudere Delta 2-review van The Technology Man heeft een gelezen schriftelijke bespreking: hoorbare ventilatoren bij hoog laadvermogen en minder geluid bij een lagere laadlimiet. Het gaat om een UK-uitvoering uit 2022; de video zelf is hier niet volledig beoordeeld. Het gelezen automatische transcript van Techtopia over Anker Gen 2 is vooral een productoverzicht en onderbouwt de brede apparaatclaims niet met reproduceerbare metingen. Voor de twee Elite-modellen zijn videokandidaten gevonden maar geen volledig beoordeelde exacte EU-videotest vastgelegd. Voor River 2 Pro ontbreekt eveneens een inhoudelijk beoordeelde exacte video. Die lacunes worden niet ingevuld met algemene merkreclame.
Veelgestelde vragen over powerstations
Hoe groot moet een powerstation zijn?
Vermenigvuldig gemiddeld verbruik in watt met het aantal uren. Houd daarnaast rekening met omzettingsverlies en eigen verbruik. Die verschillen per model, uitgang en belasting; een vast verliespercentage is geen garantie.
Kan een powerstation een koelkast laten draaien?
Dat hangt af van de startpiek, het continue vermogen en de compatibiliteit. Controleer ook of ECO-uitschakeling bij een kleine belasting de stroom onderbreekt. Een laag wattage op het typeplaatje bewijst niet dat de compressor zal starten.
Welke van deze modellen is uitbreidbaar?
Delta 2 ondersteunt passende extra accu’s. Reken de meerprijs daarvan apart. Bij de overige vier geselecteerde modellen is uitbreidbare opslag niet bevestigd of niet ondersteund; daarom krijgen ze hiervoor geen indexpunten.
Is een hoge index ook een betere praktijktestscore?
Nee. Onze prijs-functie-index vergelijkt opgegeven eigenschappen met gecontroleerde prijzen. Wij hebben geen eigen metingen van geluid, bruikbare capaciteit, veiligheid of levensduur uitgevoerd. Een klein licht model kan beter passen ondanks een lagere index.
Zijn zonnepanelen inbegrepen?
De geselecteerde aanbiedingen zijn geen bevestigde zonnepaneelbundels. Controleer bij bestellen de exacte inhoud, kabels en accessoires. Het gecontroleerde Elite 100 V2-aanbod bij bol vermeldt wel een campingstoel; dit is niet dezelfde bundel als het Amazonaanbod.
Zijn de knopprijzen inclusief verzending?
Ja, inclusief de bekende bezorgkosten bij controle op 3 oktober 2026. Amazon rekende bij Elite 30 V2 € 42,41 en bij Elite 100 V2 € 65,99 verzending. Voorraad, totaalprijs en levertijd kunnen na controle veranderen.
Gebruikte bronnen
Gecontroleerd op 3 oktober 2026. Winkelaanbod en ervaringen zijn hierboven per model en kanaal gelinkt. Fabrikantinformatie en handleidingen:
